Цитата дня:

Життя — це наша подорож, особиста подорож, що її ми отримали від Бога завдяки нескінченній любові, якою Він нас обдаровує.
Волеріо Апьбісетті.

Відзначення річниці проголошення Акту відновлення Української Держави

Сьогодні 30 червня відзначається 75 річниця проголошення у Львові Акту відновлення Української Держави.

З цієї нагоди у місті Надвірна відбулись урочистості, які розпочались молитвою за Україну.

На святі були присутні: декан УГКЦ о.Андрій Бакота; декан УПЦ КП о.Олег Траско; мер м. Надвірна Зіновій Андрійович; голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак; заступник Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук.

Перед присутніми із патріотичнипіснями виступили жіночий колектив з с.Пнів та гурт вояків УПА "Заграва".

Історична довідка. 30 червня 1941 р. у будинку «Просвіти» у окупованому німцями Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави.

Після багатоденних боїв 29 червня 1941 р. радянська влада покинула Львів. Вже наступного дня до міста вступають німці, а слідом за ними, користуючись ситуацією, до Львова прибули і похідні групи ОУН Бандери. Їхнім завданням було встановлення української влади у всіх містах України.

Цього ж дня представники українського руху скликають Українські Національні Збори у будівлі «Просвіти» на площі Ринок, на яких проголошують Акт відновлення Української Держави. На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник митрополита УГКЦ Андрея Шептицького отець Йосиф Сліпий, було піднято синьо-жовтий прапор.

Окрім того, на цих же зборах було обрано уряд країни – Українське Державне Правління під проводом Ярослава Стецька. Трохи згодом був організований верховний державний орган – Українська Національна Рада, яку очолив колишній голова уряду ЗУНР Кость Левицький.

Відомо, що під час зборів до «Просвіти» навідався уповноважений Вермахту в українських справах майор абверу Ганс Кох, проте незважаючи на його промову про заперечення Акту, а також небажанні Німеччини надавати Україні самостійність, зупинити захід йому не вдалося.

Проголошення акту було повною несподіванкою для німців, тому у дію була запущена вся нацистська машина для нейтралізації Бандери та ОУН. Дуже швидко інформація дійшла до Гітлера, який наказав посадити Бандеру під домашній арешт у Берліні, а також створити спеціальну комісію для розслідування справи з проголошенням Акту. Вже з вересня 1941 р. в Україні розпочалися масові арешти та розстріли українських підпільників.

 

 

Залишайте свої коментарі

0 / 300 Обмежання символів
Ваш текст повинен бути між 10-300 символів
  • Коментарів немає
ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK