Цитата дня:

Я - добрий пастир. Добрий пастир життя своє за овець покладе
(Ів. 10,11).

Надвірнянщина вшанувала пам'ять героїв-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Місто Надвірна приєдналася до молитовного вшанування жертв Чорнобильської трагедії. Священики УГКЦ і УПЦ КП, на чолі зі своїми деканами відслужили панахиду та освятили пам'ятний знак жертвам Чорнобиля...

У  відкритті пам’ятного знаку взяли участь голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, голова районної спілки «Чорнобиль» Богдан Бенюк, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та громадськість.

Як вияв пошани та подяки до чорнобильців керівники району та міста поклали квіти до пам’ятного знаку. Пам’ять про ліквідаторів присутні вшанували хвилиною мовчання.

Для Довідки: 26 квітня 1986 рік о 00 год. 23 хв. вибухнув реактор  4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м. і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг).

Вибух на ЧАЕС сучасні дослідники вважають у п'ятсот разів потужнішим за вибух атомної бомби, в 1945 році скинутої на японське місто Хіросіму. Немає ліку людським втратам, не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров'ю нації, однак найважче виміряти травми моральні, адже Чорнобильська аварія змусила людство усвідомити свою безпорадність перед природою і відчути страх перед майбутнім.

Із зони відчуження навколо станції евакуювали понад 115 тисяч людей.

Ця трагедія сколихнула цілий світ та забрала тисячі життів. Не тільки Україна, але і  Європа ще по сьогоднішній день долають наслідки цієї катастрофи.

 

Залишайте свої коментарі

0 / 300 Обмежання символів
Ваш текст повинен бути між 10-300 символів
  • Коментарів немає
ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK