Цитата дня:

Одна з головних місій Бога — звільнення нас із кайданів страху і тривоги. Серце Бога розривається, коли Він бачить нас морально розбитими і пригніченими через страх.
Біл Гойбелс.

Хресна Дорога вулицями м. Надвірна

30 березня 2014 року, в Четверту Неділю Великого Посту, у м.Надвірна, мікрорайон Руднєва, відбулася традиційна Хресна Дорога, присвячена 25-річчю виходу УГКЦ із підпілля.

Участь у духовному заході взяли духовенство Надвірнянського та частково Пнівського деканату Української Греко-Католицької Церкви та жителі Надвірнянського району.

Розпочалась Хресна Дорога із заклику Декана Надвірнянського о. Ігора Шліхутки, який звернувся до учасників Хресної Ходи такими словами: "Наша Мати-Церква витримала страшне переслідування безжальної радянської системи, яка, немов зграя вовків, вбивала пастиря і розганяла отару овець, а, залякавши, вимагала мовчання. Зараз ми живемо в новій державі, наша Церква іде стопами визначних пастирів: Митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосифа Сліпого, під опікою блаженних мучеників, яких під час свого візиту проголосив папа Іван Павло ІІ. Саме тепер, 25 років опісля, завдяки старанню наших попередників ісповідників віри: Кир Павда Василика, Кир Софрона Дмитерка, Кир Володимира Стернюка, священиків підпільної церкви, можемо вільно визнавати, що віруємо в Господа Ісуса Христа і не боїмося визнавати, що ми є греко-католиками. Саме зараз ми покликанні підтвердити, що є учнями Христовими не на словах, а у боротьбі зі щоденним гріхом, брехнею, несправедливістю!".

Молитовний хресний похід вирушив з церкви Покрову Пресвятої Богородиці, яка на даному етапі будується, та продовжував свій похід вулицями мікрорайону.

Хрест почергово несли представники різних соціальних, професійних та вікових груп: священики, церковне братство і сестринство, працівники районної державної адміністрації, районної ради і Надвірнянької міської ради, лікарі та медичні працівники, вчителі Надвірнянських  шкіл і вихователі дитячих дошкільних закладів, учнівська і студентська молодь, учасники духовних спільнот «Матері в молитві», «Апостольство молитви» та «Апостольство доброї смерті», церковні хористи.

У молитві та розважанні Христових страстей священики виголошували науку на прикладах актуальних проблем сьогодення.

На завершення Хресної Дороги адміністратор церкви «Покрову Пресвятої Богородиці» о. Юрій Зеленчук подякував всім за участь у молитовному поході та закликав, щоби кожна людина могла з гідністю зустріти великий день Христового Воскресіння, приступивши до Святої Тайни Покаяння.

В час Великого Посту, в умовах складного суспільно-політичного та економічного сьогодення, такий духовний захід сприяє не тільки нашому духовному оновленню, але й згуртуванню в єдину християнську родину.

Прес-служба Надвірнянського Деканату

Залишайте свої коментарі

0 / 300 Обмежання символів
Ваш текст повинен бути між 10-300 символів
  • Коментарів немає
ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK