Цитата дня:

Ми більше зосереджуємось на своїх відчуттях і потребах, ніж на людях, яких Бог ставить на нашій дорозі.
Ючтин Августин.

Від свята до свята

Успіння Пресвятої Богородиці

В цей день завершилося земне життя Пресвятої Богородиці, Вона перейшла в Царство Невечірнього Світла. Смерть Пресвятої Богородиці називаємо успінням, бо Вона «ніби на деякий короткий час заснула, і, ніби від сну, перейшла до вічного життя».

Євхаристія як Таїнство Церкви

Новий Завіт показує нам, так би мовити, подвійне рівняння: Євхаристійний хліб = Тіло Христове = Церква. Тіло Христове - це Церква, але Тіло Христове - це також Хліб живий, що зійшов з неба (див. Йо. 6,51), це хліб, що «життя світові дає» (Йо. 6,33), це «хліб життя» (Йо. 6,35), «це - хліб, що з неба сходить, щоб той, хто їстиме його, не вмер» (Йо. 6,50), цей хліб Христос дав своїм учням напередодні своєї смерті, кажучи: «Прийміть, їжте, це є Тіло моє, що за вас ламається на відпущення гріхів» (див. Мт. 26, 26,1 Кор. 11,24).

Зіслання Святого Духа – день П’ятидесятниці

Свято Зіслання Святого Духа або П’ятидесятниця належить до найбільших празників Церковного року. Після Христового Різдва і Воскресіння цей празник має найбільшу велич між іншими святами. Це свято святкується два дні; неділя  - Зіслання Святого Духа, понеділок – день Пресвятої Тройці. Цим днем розпочинається життя Христової Церкви та початок апостольської діяльності. Святий Дух, Своїм сходженням на апостолів і на нас сьогодні, відкриває нам найбільший дар – Бога і Його любов.

Жінки-мироносиці

Мироносиці – це ті, хто носить миро.Церква прославила цих жінок: Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Йоанна, Марта, Марія, святкуючи їхній празник третьої неділі по Воскресінні. Що ж про них говориться Святе Письмо? Згадку про цих мужніх жінок ми знаходимо у чотирьох євангелістів: «Після ж вечора суботи, як зайнялося на світання першого дня тижня, прийшла Марія Магдалина та інша Марія навідатися до гробу» (Мт. 28,1); «Були й жінки, що дивилися здалека. Між ними була Марія Магдалина, Марія, мати Якова Молодшого та Йосифа, і Саломія» (Мр. 15,40); «Як же минула субота, Марія Магдалина, Марія, мати Якова, та Саломія купили пахощів, щоб піти та намастити його» (Мр. 16,1); «То були: Марія Магдалина, Йоанна й Марія, мати Якова. Інші жінки, що були з ними, теж оповіли це апостолам» (Лк. 24,10); «Першого дня тижня Марія Магдалина прийшла до гробниці ранесенько, як ще не розвиднілось, аж бачить - камінь відкочено від гробниці» (Ів. 20,1).

ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK