Цитата дня:

Те, що ми безсилі зробити у своєму житті, Христос зміг зробити за кожного, хто вірить.
Біл Гойбелс.

Недільні

Дайте ви їм їсти...

Євангельське читання восьмої неділі по Зісланні Святого Духа говорить нам про чудо помноження хлібів.

Щороку ми чуємо уривок євангелія від Матея про помноження хлібів. Але у різний час серед різних народів це євангельське читання сприймається по різному. Уявімо якби це євангельське читання звучало під час Великого Голоду в Ірландії 1845-1852 роках. або в Україні в часі голодомору 1932-1933 років, коли мільйони людей загинули від голодної смерті. Або у наш час коли на кордоні Судану і Кенії люди потерпають від нестачі харчів. Як пояснити голодним чому Господь не нагодує їх? А як проповідувати цей уривок ситим, тим хто не уявляє собі що означає бути голодним? В наш час є такі країни в яких хліб на вагу золота, а є такі де хліб викидують. За статистикою у Країнах Третього світу від голоду помирає понад мільйон людей, а з іншого боку в інших країнах люди помирають від переїдання.

Зцілення гадаринських біснуватих

Євангельське читання п'ятої неділі по Зісланні Святого Духа описує нам подію зцілення двох біснуватих в гадаринському краю.

Ісус Христос покидає межі Юдейського світу, щоби звільнити гадаринських біснуватих. Територія Галаринського краю не була ні місцем паломництва, ні привабливим туристичним центром. Як знаємо, з цим краєм ні Ісуса, ні Його учнів нічого не пов’язувало. Звідси не походив жоден апостол, навпаки, переважна більшість місцевого населення була язичниками. Проте Христос заради цих двох язичників, одержимих демонами, перепливає море…

Господи, я недостойний, щоб ти ввійшов під мою покрівлю…

Євангельське читання четвертої неділі після Зіслання Святого Духа говорить нам про оздоровлення слуги сотника. Євангеліє не говорить нам як цей сотник називався, з якого міста чи країни він походив. Зазвичай, на службу приймали чужинців, які не були пов’язані із місцевим населення. В багатьох випадках Римська армія відряджала перевірених та надійних командирів для кращого контролю над жителями захоплених територій та місцевими правителями.

Неділя всіх святих

Кожен день нашого церковного календаря присвячений пам’яті якомусь святому. Проте сьогодні Церква згадує Всіх Святих. Всіх, хто проживали у різних кінцях світу і аж до сьогоднішнього дня. Всіх тих, про яких ми нічого не чули і яких ми не знаємо, але яких знає і пам’ятає Господь.

ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK